Dikkat
 

Göz altı Bölgesi Kırışık ve Morlukları için Doğal Maskeler

Paylaş
 

Göz altı Bölgesi Kırışık ve Morlukları için Doğal Maskeler

Göz altı bölgesi yüzümüzün canlılığını ortaya çıkaran en önemli yerlerden biridir. Yorgunluk, cilde zararlı madde tüketimi(sigara gibi), uykusuzluk ve stres gibi nedenlerle göz altlarında morluklar görülebildiği gibi ilerleyen yaşlarda kırışıklıklarda yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. 30 yaş üstü kişilerde belirginleşmeye başlayan kırışıklıklar beyaz tenli kişilerde daha da kendini gösterir. Kırışıklıklar ve göz altı morlukları için birçok iyileştirici ürün bulunmakla birlikte artık insanlar yoğunlukla bitkisel ürün ve doğal yöntemler tercih etmektedir. Sizler de evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz gıdalarla gerek göz altı morluklarına son verebilir gerekse kırışıklıkları ilerleyen yaşlara erteleyebilirsiniz. İşte sizlere gözaltı kırışıklık ve morlukları için uygulayabileceğiniz gözaltı bölgesi maske çeşitlerinden birkaç öneri;

Kırışıklıklar için maskeler

Maske 1

2 adet orta boy havuç

1 çay kaşığı badem yağı

Havuçların suyunu sıkarak badem yağını da ekleyin ve karıştırın. Karışımı iki saat kadar buzdolabında beklettikten sonra gözaltı ve çevresine uygulayarak maskeyi yarım saat kadar cildinizde bekletin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Maske 2

1 adet muz

2 tatlı kaşığı gül suyu

Muzu kase içerisinde ezerek içerisine gül suyunu ilave edin. Karışımı gözaltı çevrenize uygulayarak yarım saat bekleyin ve bol su ile cildinizi karışımdan arındırın. Bu maskeyi de haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Maske 3

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı şap tozu

1 yumurta akı

Bir kase içerisinde malzemeleri iyice harmanlayın. Elde edilen karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Karışımı cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ve yumuşak bir havlu yardımıyla iyice durulayın. Bu maskeyi cildinize günlük olarak uygulayabilirsiniz. En az iki hafta her gün uygulanması önerilir.

Göz altı Morlukları İçin maske

Maske 1

250gr ahududu(böğürtlen ya da çilek)

100gr yoğurt

1 yemek kaşığı limon suyu

Malzemelerin hepsini karıştırarak blenderden geçirin. Karışımı haftada iki kez hazırlayıp taze olarak içebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bu kalıplarında dondurarak başta gözaltı çevresi olmak üzere yüzünüzde gezdirebilirsiniz. İçmek için düşünürseniz karışımı sabah kahvaltısından 20 dakika kadar önce içmeniz daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Not: karışım içerisine 1 çay kaşığı da tuz ilave ederseniz maskeyi vücut peelingi olarak da kullanabilmeniz mümkün.

Maske 2

Bir adet patatesi rendeleyerek iki ayrı tülbentin içerisine paylaştırın ve gözlerinizi kapatarak tülbentte sarılı patatesleri gözlerinizin üstüne yerleştirerek yarım saat bekletin daha sonra bol su ile durulayın. Sık sık yapabileceğiniz en basit bu uygulama ile hem göz altı morluklarından kurtulabilir hem de zaman içerisinde kırışıklıklarınızın azaldığına şahit olabilirsiniz.

Diğer Öneriler:

Özellikle güneşin zararlı ışınları göz çevresinde zamanla kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Mümkün olduğunca güneş ışınlarından uzak durulması gerekir ve güneşe çıkarken şapka ya da gözlükle koruma sağlanabilir. Göz çevresi kullanımı için uygun olan yüksek koruyucu faktörlü güneş kremleri faydalı olacaktır. Bol su tüketimi ve dengeli beslenme ile vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin doğru karşılanması kırışıklıklarınızı erteleyecektir. Aşırı çay ve kahve tüketimi de cildinize zararlı etkilere sahiptir ve sınırlandırılması gerekir. Sigara içiliyorsa bırakılması, alkol tüketiliyorsa azaltılması ya da tamamen bırakılması kırışıklıklarınızı önlemeye yardımcı olacağı gibi sağlığınız açısından da önemlidir.

Bu yazı 1385 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

ASTROLOJİ
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve eskiden isteyip de ortaya konulmamış arzular yükselebilir. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkinin derinleştiğini hissedeceksiniz fakat sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Bu arada sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili davranmanız gerekiyor. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve sevdiğinizi fazla zorlamasınız iyi olacak. Aslında yapıcı ve kararlı davranacaksınız. Canlılığınız ve enerjiniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve özellikle karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
Bugün baskı duygusu uyandıran konular gündeme gelebilir. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Anneniz ile ilgilenmeniz gerekiyor. Hareketli bir gün geçireceksiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve dikkatli davranmanız gerekiyor. Bu arada bütçenizi dikkatli yapın ve harcamalarınıza özen gösterin. Aslında girişimlerinizde başarılı olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Çok çalışmanız gerekebilir ve aldığınız sorumlulukları yerine getirebilmek için yorucu bir tempoda çalışabilirsiniz. Fakat kendinizi fazla yormasanız iyi olacak. Sağlığınıza özen gösterin.
 
İKİZLER BURCU YORUMU
Dostlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. İletişim sorunları yaşamanız mümkün. Fakat organizasyonlarda çıkan karışıklıkları büyütmezseniz, çözmeniz kolay olacak. Akıl yürütmek yerine dostlarınıza danışırsanız, sorunları çözmeniz daha kolay olacak. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gelişmeler sizi harekete geçirecek ve moraliniz yükselecek. Ayrıca daha dikkatli ve kararlı davranacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeni projeler yapabilirsiniz ve ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz.
 
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kalabalıklar, çeşitli organizasyonlar ve yabancıların bulunduğu ortamlar keyfinizi yerine getiriyor. Farklı organizasyonlar ve değişik kültürlerin yaşam biçimleri ilginizi çekecek. Değişik görüşlerden faydalanabilir ve daha iyimser bir tavır içine girebilirsiniz. Kendinizi şanslı hissedeceksiniz ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılarla ilişkilerinizin yoğun olacağı bir dönemdesiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi yorgun ve isteksiz hissetmeniz mümkün. Aslında enerji fazlanızı boşaltacak bir alan bulmanız gerekiyor. Spor yapabilirsiniz ve fizik güç gerektiren işler yaparak rahatlayabilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Olaylar karşısında sabırsız ve öfkeli bir tavır içinde bulunmanız mümkün. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gerilim tarzınızı değiştirmeye zorlayan durumlar ortaya çıkabilir. Bugün duygularınızı denetleyin ve kendinizi fazla zorlamayın. Tabii çevrenizi de zorlamasanız iyi olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Beklemediğiniz misafirler ve size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekebilir ve bunun sonucunda yaptığınız planlar değişmiş olabilir. Fakat iddiacı ve eleştirici bir tavır içinde olsanız bile artık daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başarabilirsiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler için uygun fırsatların çıktığı bir dönem... Konusunda uzman olan kişiler, saygı duyulan büyükler sizi destekleyecek ve saygın çevrelere girmenize yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapıcı ve enerjik tavırlarınızla çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Önem verdiğiniz konuları sevdiğinize anlatabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve sosyal faaliyetlerin içinde yer almak sizi memnun edecek. Aynı zamanda çeşitli teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için her zaman olduğundan daha fazla gayret gösterebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Uzaklarda bulunan dostlarınızla haberleşecek ve onların ziyaretine gitmeyi düşüneceksiniz Geleceğe yönelik seyahat programları yapabilirsiniz. Saygın çevrelerle ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle kariyer yapmak veya sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler için hareketli bir gün. Bu arada karamsar duygulara kendinizi kaptırmayın ve çevrenizin kıskançlığını çekecek davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. İsteklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat şimdilik sabırlı olmanız gerekiyor. Aslında şanslı olduğunuzu hissedebilirsiniz.
 
YAY BURCU YORUMU
Dostlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Moraliniz ve kendinize olan güveninizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İyimser ve yapıcı haliniz dış görünümünüze yansıyacak ve çevrenizdeki kişiler sizin enerjinizden etkilenecek. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak. Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik yeni projeler yapabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi şaşırtabilir ve heyecanlandırabilir. Değişik organizasyonlar ve seyahat programları yapabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Eski dostlarınız ve unuttuğunuz yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada eski projeleriniz de gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var ve aceleci olabilirsiniz. Ancak gelişmeleri bekleyecek kadar sabırlı davranmayı başaracaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar olabilir. Özellikle duyduklarınızın doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Kış hazırlığı içinde olabilirsiniz ve eşyalarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız bazı olaylardan ve duyduğunuz haberlerden etkilenebilirsiniz. Alıngan ve duygusal bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Büyüklerinizin sağlığı veya önemsediğiniz kişilerin ihtiyaçları ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Mecbur kalarak yaptığınız işlerin baskısını hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir ve isteklerinizin zorlayıcı etkisi ile gerilim hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Fakat sevdiklerinizin ilgisi sizi rahatlatacak.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve gizli istekleriniz ortaya çıkacak Yapıcı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve daha önce sorun olarak algıladığınız durumun fırsata dönüştüğünü anlayabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve sakin davranmayı başaracaksınız. Uzlaştırıcı ve birleştirici bir tavır içinde olabilirsiniz ve farklı çevrelerden gelen kişileri bir araya getirebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olsa bile beklediğiniz ve istediğiniz yönde oluşacak.
Sitede yayınlanan yazılar yazarların kişisel görüşleridir. Resimler internetten alınmıştır. Videolar embed kodu ile yayımlanmıştır. Sunucumuz herhangi bir video içeriği barındırmamaktadır. Hak sahibi iseniz kaldırılmasını talep ettiğiniz resim ve video, iletişime geçtiğiniz takdirde en geç 3 (üç) gün içinde kaldırılır.
Bumerang - Yazarkafe